Obnovenie stratenej dôvery

Autor: Martin Vereš | 24.11.2012 o 13:12 | Karma článku: 6,82 | Prečítané:  346x

O tom ako niekto získal dôveru, stratil ju a snaží sa ju nanovo vybudovať, aneb o politikoch, dôvere občanov v nich, a neschopnosť pozrieť sa do zrkadla, teda o našom krásnom stredopravom politickom spektre.

Nuž, na Slovensku sa v dnešnej dobe dejú veci. Pán Procházka prišiel s novou platformou v rámci svojej kmeňovej strany KDH, pán Lipšic z KDH radšej vystúpil a rozhodol sa založiť novú stranu. Starí páni z KDH sa spojili s renovovaným (nie však novým) vedením strany SDKÚ-DS a samozrejme s vedením MOSTu, aby prehlásili Memorandum ľudovej platformy, ktoré má byť novým“ smerovaním stredopravého spektra.

Najskôr k starým pánom. Položím otázku. Keď niekto z Vás dá niekomu dôveru, ten však sklame, ale potom Vás vehementne prosí o odpustenie tými istými sľubmi, pre ktoré ste mu predtým dôverovali, budete mu veriť opäť? Idealista možno dôveru opäť dá, Realista pravdepodobne usúdi že s rovnakou pesníčkou skúšať šťastie niekoľko rokov, len s minimálnymi kozmetickými zmenami, sa nedá, Pesimista svoju vôľu prejavil už vo voľbách. Preto akékoľvek „Memorandum ľudovej platformy“ nemá opodstatnenie, keď neprináša REÁLNE ale len kozmetické zmeny, rovnako ako nepriniesla zmenu avizovaná generačná obmena. Z toho vyplýva že ak strany nanovo neprekopú svoje štruktúry a programy, nezadefinujú nové smerovanie tejto inak krásnej republiky, ale budú len reagovať na politiku strany pána, ktorý by bol možno rád oslovovaný ako „Generálny tajomník“, môžu si objednať pekné vyvýšené miesta na politickom Cmiteri, aby mali výhľad na to, čo sa tu deje.

No a poďme k tým „novým“. Pán Procházka mi je sympatický, aj jeho Alfa má ambíciu, ale úprimne povedané, pochybujem že sa stretne s priaznivou odozvou v strane. A to bude veľká škoda, pretože náš krásny „Bananistan“ potrebuje zmenu, ktorá bola načrtnutá, ale v súčasnosti sa to bez podpory strany nebude dať uskutočniť alebo ju bude musieť hľadať inde, možno vo vlastnej strane. Nepotrebujeme sa vracať späť pred rok 1989 ako sa to deje teraz, (a to mi pamätníci asi neodpustia), pretože doba „Istôt“ je dávno preč, ale to nie je veľa ľudí schopných a ochotných akceptovať, potrebujeme zmeny, ktoré boli v Alfe pomenované.

Teraz pán Lipšic. V súčasnej dobe sa mi javí spolu s pánom Procházkom ako jeden z mála, ktorí robia poctivú pravicovú politiku. V čom spočíva? Pravica má pomenovávať problémy, ktoré v spoločnosti vznikajú, reagovať na ne a prinášať riešenia. To Daniel Lipšic spolu s Novou Väčšinou robí a čím ďalej, tým viac si získava moje sympatie. Preto budem držať palce, aby sa aj naďalej darilo robiť poctivú pravicovú politiku a nachádzať skutočné riešenia obnovy a reštaurácie. Potom možno bude Bananistan hodný názvu Slovenská republika.

No a na záver mi nedá ešte si zarýpať do Dinosaurov. Súčasná pravica len reaguje na katastrofy a nešťastia či už ľudského alebo ekonomického charakteru. Samotní lídri pravicových strán veľkohubo bijúc sa do pŕs hovoria, čo by mali robiť ministri SMERu, aj keď oni sami neboli vôbec ochotní počas svojho pôsobenia nastaviť si rovnaké zrkadlo a konať podľa toho čo teraz kážu. Čo horšie, neboli schopní sa vôbec dohodnúť. Vodu kážu, Víno pijú.

O pánoch z SaS vôbec škoda hovoriť, ich politika nie je v dnešnej ťažkej dobe naozaj nič iné, len Kabaret...

Preto želám tým, ktorým naozaj záleží na zmene, nie len na moci, aby získali dostatok síl a podpory vykonať zmeny. Veľa úspechov pri pomenovávaní problémov, tvorbe riešení a hlavne dostatok odvahy.

Prečo sa hovorí že tým odvážnym patrí svet? Pretože tí odvážny sú vždy o krok vpred.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?